Apie Rasą

 

Rasa Kardaitė

Rasa Kardaitė

individualiosios psichologijos konsultantė, supervizorė

 

Gyvenime esu bendraujantis žmogus, todėl vienas iš individualiosios psichologijos sąvokų– bendrumo jausmas – padeda kurti lygiavertį, bendradarbiaujantį santykį konsultacijų metu. Man svarbu su klientu kurti pasitikėjimu grįstą santykį, kad klientas galėtų drąsiai tyrinėti savo gyvenimo stilių, lyg iš paukščio skrydžio stebėti savo gyvenimo kelią. Pastebėjus, įvardinus, priimti sprendimus, ką ir kaip daryti toliau, arba priešingai – šiandien nedaryti nieko – gali būti priimtas ir toks sprendimas. Savęs pažinimo kelionėje kiekvienas norime atrasti, prisiminti, kas nutiko vaikystėje ar paauglystėje. Tačiau visuomet šalia noro atrasti, kai atrandi, kyla ir kitas noras – ką gi su tuo daryti? Kaip tai gali padėti ar trukdyti keliauti savo gyvenimo kelionėje? Sukurtas tarpusavio santykis konsultaciniame kabinete klientui suteikia daugiau drąsos būti tame kelyje, kuriame šiuo metu yra. Leidžia jaustis, kad esi išgirstas, kad šalia esantis žmogus domisi tavimi ir nori pamatyti, pajusti pasaulį taip, kaip mato kiekvienas. Tuomet galėti, išdrįsti kalbėti apie įvykius, kylančius jausmus, save ar kitus. Jaustis svarbiam. Būti ir tapti drąsiam.

Mano konsultacijų tikslas – kad klientai jaustųsi kažkam priklausantys, jaustųsi galintys kažką padaryti arba kaip tik – galintys kažko nedaryti, jaustųsi svarbūs ir vertingi, be vertinimo ir lyginimo su kitais. Išlikti drąsūs ir tolesnėje savo gyvenimo kelionėje. Su tokiu jausmu pasitinku kiekvieną – ar tai būtų paauglys, atėjęs į susitikimą su šunimi, ar tai būtų vyras ar moteris, išgyvenantys santykių krizę, o gal ieškantys prasmės, pasimetę, besijaučiantys nuklydę nuo savo kelio, ar tai būtų žmogus, kuriam būtų įdomu su kuo nors pasidalinti apie savo jau nueitą gyvenimo kelią, o gal tėvai, auginantys nepatogų, bet labai kūrybingą vaiką, ir jiems reikia pamatyti save iš šalies. Man svarbu tik viena – kad visi jaustųsi drąsūs susitikdami patys su savimi. 

Išsilavinimas:

2019–2021 m. Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institutas, bazinis lygis;

2020 m. iki dabar dalyvauju Raimundo Milašiūno organizuojamoje psichoterapijos supervizijų grupėje.

2018–2020 m. Žmogaus psichologijos studija, į vaiką orientuota psichoterapija;

2017 m. Kaniterapijos asociacija, kaniterapijos asistento kvalifikacija;

2016 m. BASIS-A naudojimo mokymai;

2008–2011 m. Individualiosios psichologijos institutas

2003–2007 m. Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas, verslo vadybos ir administravimo bakalauras;

2000–2001 m. Vilniaus pedagoginio universiteto Pedagogikos ir psichologijos fakultetas, Psichologijos studijų programa (nebaigta);

1991–1994 m. Aukštesnioji medicinos mokykla, medicinos sesers kvalifikacija;

Darbinė veikla

2005 m. iki dabar Šeimos ir asmens saviugdos centro „Bendrakeleiviai“ savanorė, grupių vadovė. Palydžiu dalyvius Išėjimo iš skyrybų krizės. Savanoriškas darbas rengiant stovyklas, rašant projektus, Vedžiau tėvystės įgūdžių gerinimo grupes, paremtas A. Adlerio, R. Dreikurso teoriniais pagrindais „Tėvų grupė“; paskaitos, kaip padėti vaikams tėvų skyrybų metu. Vedžiau vienintelę Lietuvoje tuo metu vykstančią grupę „Slaugantiems sunkiai sergančius ligonius“.

2011–2017 m. Individualiosios psichologijos konsultantų asociacijos (IPKA) prezidentė.

Nuo 2011 m. iki dabar Individualiosios psichologijos instituto programų koordinatorė, lektorė, supervizorė.

2016 m. iki dabar Kaniterapijos asociacijos narė. Asociacijos veikloje aktyviai dalyvauju savanoriškais pagrindais: programoje kartu LKD MC „Saugus elgesys su šunimi mokyklose, darželiuose“; skaitymo projekte kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka; grupiniuose susitikimuose Santaros klinikų Psichiatrijos skyriuje; rengiu susitikimus su šunimi SOS kaime. 2016–2018 m. žurnalo „Tavo vaikas“ bendras projektas rubrikoje „Psichologo kabinete“, parašyta apie 20 straipsnių.

2017 m. iki dabar VšĮ „Vilniaus SOS vaikų kaimas“, LPF SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija, susitikimai su šunimi, individualios ir šeimos konsultacijos.

2020 iki dabar – mokyklos „Pažinimo medis“ mokytojų supervizijos.

 

Lygiaplaukė retriverė Mona – mano augintinis, mano kolegė. Nuo 2018 m. turi Kaniterapijos asociacijos išduotą pažymėjimą edukacijai ir terapijai. Didžiausias džiaugsmas pasitikti kiekvieną.